Izbová teplota politických strán

Autor: František Trstenský | 23.9.2009 o 12:17 | Karma článku: 8,07 | Prečítané:  1862x

Keď sa pozrieme na slovenskú scénu, vidíme, že politici, po počiatočných nesmelých zákulisných  prešľapoch, sa s úsmevom na tvári  dopúšťajú poriadnych kotrmelcov pred očami celej krajiny. Príčina je veľmi jednoduchá.

Zistili, že volič a verejná mienka im to nielen toleruje, ale dokonca podporuje. Stačí si pozrieť prieskumy verejnej mienky. Argumenty tých, ktorí hovoria, že je potrebné počítať s 3-7% odchylkou popularity politických strán, absolútne neobstoja. Po všetkých škandáloch s tendrami, privatizáciou, pozemkami, vulgarizmoch a klamstvách v priamom prenose, korupciách atď. by bolo prirodzené, ak by percentá tých, čo sa ich dopustili, klesli hlboko a definitívne až kdesi do mínusu.

 

(Ne)-prítomnosť verejnej mienky sa drží stále v bezpečnej vzdialenosti, aby mohla čo i len vyrušiť  správanie politických partají. Pritom ide o dlhodobý jav, ktorý prechádza celým spektrom.  Mediálne slogany: „volič rozhodne, voľby posúdia naše konanie“, sú falošným manévrom a majú navodiť zdanie dôležitosti občana. V skutočnosti je slovenská verejná mienka zúžená iba na deň volieb. Potom nastupujú strany, ktorých myslenie je pre zmenu ohraničené obdobím medzi voľbami, počas ktorého je potrebné rýchlo a v dostatočnom objeme zabezpečiť seba a najbližšie okolie. Ak by verejná mienka pružne reagovala už aj na drobné prešľapy a strany by zistili že nie po štyroch rokoch, ale už po týždni im podpora spadla o 10-15%, vtedy by nastal skutočný záujem o občana.  

 

Naša verejná mienka nesie označenie "verejná" len v teple našich domácností pred televíznymi obrazovkami. Preto sa preferencie politických strán  pokojne pohybujú na úrovni izbovej teploty.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR ZUZANY KEPPLOVEJ

Ako Fico stíha sám seba

Protiextrémistické úderky nevytvoril Soros, ale štát.


Už ste čítali?